Beton w łazience – sposób na nowoczesność

Coraz więcej osób urządzających swoje domowe wnętrza stawia na nowoczesność, a jedną z najciekawszych opcji jest wykorzystanie w tym celu w łazience betonu architektonicznego. Ten modernistyczny efekt aranżacyjny można wykorzystywać nie tylko w celu uzyskania niebanalnego efektu wizualnego, ale także skorzystania z funkcjonalności, jakie ze sobą niesie ta opcja.


Z czym łączyć?

Klasyczne rozwiązania z wykorzystaniem betonu w przestrzeni łazienki charakteryzuje przede wszystkim prostota. Warto jednak pomyśleć o możliwości przełamania tego standardu poprzez zastosowanie efektownych, wyróżniających się dodatków. Taką możliwością jest chociażby zastosowanie elementów w intensywnych kolorach, które w ten sposób będą bardzo mocno wyeksponowane w przestrzeni łazienki, co przyciągnie uwagę przychodzących gości.


Stosując beton w łazience, warto również rozważyć połączenia z innymi naturalnymi, klasycznymi materiałami. Sposobem ciekawej aranżacji jest chociażby zestawienie z drewnem, które pozwoli utrzymać stonowany nastrój panujący we wnętrzu pomieszczenia.

Uniwersalność kolorystyczna tego materiał sprawia, że można do niego dopasować praktycznie całą paletę barw. W tej kompozycji świetnie odnajdują się zarówno stonowane kolory, w tym biały, jak i zdecydowanie bardziej wyraziste opcje: zielona czy żółta.


Dlaczego warto?

To przede wszystkim świetna opcja do nowoczesnych wnętrz. Jest to rozwiązanie, które w ostatnim czasie cieszy się sporą popularnością w tworzeniu aranżacji pomieszczeń. Innym atutem betonu w łazience jest jego uniwersalność. Swobodnie można do niego stosować wiele dodatków, a także zróżnicowane kolory.


Aranżacje betonowe można również wykorzystywać w połączeniu z wieloma elementami wykończenia wnętrz, zróżnicowanymi pod względem rozmiaru czy chociażby sposobu montażu. Jest to również materiał bardzo wytrzymały, który charakteryzuje się trwałością przez wiele lat. Ze względu na stosowanie w łazience, ważną cechą jest również bardzo dobra odporność na wpływ wody.


Czyszczenie

Beton jest tworzywem stosunkowo prostym pod względem pielęgnacji. W celu jego standardowej pielęgnacji wskazane jest regularne czyszczenie na sucho. W przypadku większych zabrudzeń, wystarczy użycie niewielkiej ilości wody, która powinna pomóc usunąć zanieczyszczenia. W celu uzyskania zwiększonej ochrony na możliwość przenikania do jego powierzchni zabrudzeń oraz innych czynników potencjalnie mogących obniżyć ich trwałość, warto zastosować skutecznie zabezpieczające impregnaty.