Płyty z betonu architektonicznego

Jeszcze do niedawna beton był uważany za niezbyt atrakcyjny relikt przeszłości, co zmniejszało możliwości współczesnych projektantów. Dziś jednak można zaobserwować odwrotną tendencję – zainteresowanie betonem architektonicznym rośnie. Wpłynęły na to przede wszystkim postępy technologiczne, które sprawiły, że ten materiał zaczął wyglądać bardzo estetycznie, jednocześnie zachowując wysoką odporność na uszkodzenia oraz stabilność.

Nasza oferta paneli dekoracyjnych obejmuje płyty z betonu architektonicznego. Stosuje się je do dekoracji wnętrz. Sprawdzają się najlepiej w stylu nowoczesnym, minimalistycznym i industrialnym, choć można spotkać również bardziej nietypowe połączenia, uzależnione wyłącznie od indywidualnych preferencji. Płyty betonowe ścienne cechują się oryginalnym designem, który wykorzystuje się do oryginalnej aranżacji pomieszczeń, np. jako tło dla pozostałych elementów wystroju. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby projekt zakładał dominującą pozycję płyt w ogólnej koncepcji, co równie dobrze wkomponowuje się w założenia współczesnej mody.

Płyty architektoniczne betonowe mają szereg zalet, które z pewnością docenią wszystkie osoby szukające wytrzymałych i długoletnich rozwiązań. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne (takie jak zarysowania czy pęknięcia), zmienne temperatury oraz wodę. Z tego właśnie powodu sprawdzają się w pomieszczeniach o bardzo różnym przeznaczeniu, takich jak łazienki i kuchnie, ale również salony oraz przedpokoje. Panele betonowe na ścianę ułożone w odpowiedni, szczelny sposób, który można niezwykle łatwo osiągnąć, potrafią wyciszyć wnętrze pokoju. Właściwości izolacji akustycznej przydają się zwłaszcza w pomieszczeniach przeznaczonych do odpoczynku, takich jak sypialnie.

Panele betonowe na ścianę

Należy pamiętać, że panele betonowe to dość ciężki produkt, dlatego nie można ich zastosować wszędzie. Należy uprzednio zadbać, aby podłoże na których mają się znaleźć płyty było odpowiednio przygotowane – musi być stabilne i podparte wysokiej jakości wzmocnieniami. Efekt zastosowania płyt z betonu architektonicznego jest jednak nie do przecenienia, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę atrakcyjną cenę.

W naszym sklepie można zaopatrzyć się w płyty betonowe na ścianę. Dostarczamy je w wygodnych wymiarach 120 x 60 cm lub 60 x 60 cm. Ponadto część płyt można modyfikować w zależności od potrzeb pod kątem np. zastosowanej impregnacji (co może nieznacznie zwiększyć koszt zamówienia) czy przeznaczenia (jako panele wewnętrzne lub zewnętrzne). Płyty betonowe dekoracyjne można również dowolnie dopasować pod względem koloru. Oferujemy niemal nieskończoną paletę barw, ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia. Beton bardzo łatwo daje się zindywidualizować zarówno pod względem formy, jak i koloru. Nasz asortyment obejmuje oprócz tego płyty imitujące beton. Zamówienia na płyty z betonu architektonicznego są realizowane w najkrótszym możliwym terminie, który jest zawsze sugerowany w opisie produktu.

W przypadku zainteresowania naszą ofertą na betonowe panele ścienne zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i zaproponujemy Państwu najbardziej atrakcyjne i korzystne rozwiązanie.